SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Recetë e dërguar nga Zylfije Rexhepi
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48203
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Recetë e dërguar nga Zylfije RexhepiUlet brumi me 1 kokërr ve,miell,qumësht ,krip dhe tharm buke.Lihet në një vend të ngrohtë që të fryhet.Pastaj ndahet në dy pjesë dhe tëhollohet.I qitet mbushja sipas dëshirës,mbulohet me petën tjetër dhe pastaj prehet me gotë.Fërgohen në vaj në temperaturë mesatare.Mbushjet mund të jenë:sallam,djath,spinaq me gjizë e me ve,proshutë me kepurdha e me kaqkavall,dhe gjithqka tjetër sipas shijes dhe imagjinatës suaj.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »