SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Torte me kokos
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48205
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Torte me kokosPërbërësit:5 ve 1 gotë sheqer150 gr kokos200 gr qokolad1 lugë uje250 ml ajkë e ëmbël(hopla)Përgatitja:Ndajmë të bardhat e vezëve dhe i rrahim me sheqer deri te formohet shkumë e fortë.I shtojme kokosin dhe e pjekim 20 minuta në 180*C.Shkrijmë qokoladën me një lugë ujë në mikrovalë,të kuqt e vezëve i rrahim,ajkën e embël e rrahim me mikser dhe i përziejmë të gjitha bashkë.Këtë masë ia hedhim tortës së ftohur përmbi dhe e shtijmë në frigorifer deri të ftohet mirë.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »