SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Keksa në formë këpurdhe
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48208
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Keksa në formë këpurdhe
Përbërësit:
2 ve
1 gotë sheqer pluhur
1 gotë nisheste
230 gr margarin
3 gota miell
1 pluhur për pjekurina

Përgatitja:
Margarinën dhe sheqerin i përziejmë me mikser.I shtojmë vezët dhe lëvoren e limonit të grirë në rende.
Niseshten miellin dhe pluhurn për pjekurinai përziejm në një enë.
I bëjmë bashkë të dy masat dhe i përziejmë me dore deri të fitohet nje masë butë.Brumi nuk duhet të ngjitet për duar.Nëse iu duket qe ka pak miell,mund t`ia shtoni edhe pak.Kete masë e lëjmë në frigorifer për 2 orë.Pas 2 orësh marrim brumin dhe e ndajmë në toptha të vegjël të madhësisë së arrës.Marrim një gyp të vogël e shtijmë në kakao dhe e ngulim në topthat e formuar qe të krijohet një formë e bishtit të këpurdhës.
I renditim në tepsi me letër të yndyrshme dhe i pjekim 12-15 minuta,në temperaturë jo shumë të lartë.Keksat duhet të mbesin të bardha.
P.S.Gota duhet te kete masen 250 ml
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »