SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Role me kanellë(cimet,cinnamon)
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48209
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Role me kanellë(cimet,cinnamon)Përbërësit:300 ml ujë50 gr margarin i shkrirë600 gr miell50 gr sheqerpak kripë10 gr tharm bukePër fillin:50 gr margarin e shkrire100 gr sheqer i kaftë(ben edhe sheqer normal)1o gr kanellë(cimet).Për glazurën:250 gr sheqer pluhur2 lugë lëng limoni2 lugë qumështPërgatitja:Nga përbërësit e cekur më lart ulim brumin dhe e lejmë me u fry.Kur të fryhet tëhollohet peta në formë katrore.E lyejmë me margarinën e shkrirë,dhe ia qesim perzierjen me sheqer dhe cimet.E mbeshtjellim në rroladë.Rolladën e prejmë në copa prej 2cm dhe i rendisim në tepsi të lyer me yndyrë.I lejmë ashtu në një vend të ngrohtë deri sa të fryhen dhe pastaj I pjekim në temperaturë 180*C.Përziejmë sheqerin pluhur me lëngun e limonit deri të shkrihet sheqeri dhe ua qesim permi ashtu sa janë të nxehta.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »