SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Torte me keksa
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48210
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Torte me keksa Përbërësit: 500 gr keksa të shtypur300 gr arra të bluara200 gr margarin250 gr sheqer pluhur200 gr rrush i thatë 200 gr zhele1 puding qokolade4 të kuqe të vezëve2 shllaga për dekorimPërgatitja:E ziejmë pudingun sipas udhezimit ne kese.Kur të ftohet ia shtojmë keksat e shtypur me dorë.(jo keksa të bluar).Rrahim margarinën me sheqer pluhur me mikser dhe i shtojmë të kuqet e vezëve.Pastaj i perziejmë me keksat dhe ia shtojmë të gjithë pë rbë rë sit e tjerë.I përziejmë mirë dhe i qesim në një tepsi,e lejmë ashtu rreth 10 deri 12 orë pastaj e dekorojmë me shllag dhe e servojmë .
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »