SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Tortë filli
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48211
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Tortë filli (receta eshte derguar nga Dhurata Gela)

Perbersit per fillin me kakao:

1kg keksa te bluar
1 margarine
250ml qumsht
5luge gjelle sheqer
5luge gjelle kakao
Arra dhe rrush te thate.

Per fillin e bardhe:
1l qumsht
7 luge griz
7 luge sheqer
2 kokosa

Per dekorin vendosni vet, une kam perdor krem hopla, grimca me ngjyra, qokolade, dhe arra te bluara, skajeve kam perdor zhelebonbone.

Per fillin me kakao, te gjithe perbersit perzihen ne te njejten kohe dhe formohet mase e dendur.
Per fillin e bardh vlojm qumshtin, dhe sheqerin me griz e pergadisim sikurse budinkun dhe e hedhim ne qumsht te vluar, dhe e perziejm deri sa te trashet pak si pudinku, pastaj i hedhim dy qese me kokos dhe te tere masen e leme te ftohet mire ne frigo.

Pasi te dy fillet te jen gati, marrim dhe i ndajm, 3 pjese fill me kakao dhe 2 te bardhe. Marrim nje pjese me kakao e shtrijm ne tabake, siper saj e shtrijm nje pjese te bardhe dhe keshtu deri ne pjesen e fundit i vendosim njeren siper tjetres.
Ne fund dekorin e bejme sipas deshires.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »