SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Sarma me flete rrushi
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48212
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Sarma me flete rrushi".(Recete derguar nga Dhurata Gela)

Fletet e fresketa te rrushit, paraprakisht i fusim ne ngrires ( frize ). Nje nate para se ti gatuajme i shkrijme ne temperature normale te shtepise.

Pergaditja e mbushjes per 6 persona:

1 kg mish i bluar, (i grire)
1 gote uji oriz,
2 qepe e mesme,
1 luge gjelle kripe
Dhe melmesa ( ereza) sipas deshires ( majdanoz i fresket, piper i zi, pak piper te kuq dhe pak vegete ).

Mbeshtjellen me kujdes, dhe sa me te vogla aq ma praktike dhe me te mira behen. Edhe zierja don kujdes te shtuar, sepse prej fillimit te zierjes deri ne fund, duhet te zihen ne temperatur te mesme pa i ngutur, qe mos ta prishin formen.
Sarmat me flete rrushi, gjithmon sipas tradites turke kur sherbehen, ju hidhet siper leng limoni te fresket.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »