SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Rafaello
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48213
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Rafaello

Përbërësit:
2 dcl ujë
450 gr sheqer
200 gr margarin
250 gr kokos
400 g qumësht pluhur
100 gr lajthi

Përgatitja:
Uji dhe sheqeri vlohen,i qitet margarina dhe përzihet deri të shkrihet margarina.
E largojmë enën nga zjarri dhe i shtojmë kokosin dhe qumështin pluhur.I përziejmë mirë dhe i lejmë tërë natën në frigorifer.Të nesërmen marrim masën e përgatitur dhe formojmë topthat të cilëve ne mes ia shtijmë nga një lajthi dhe i rrotullojmë në kokos.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »