SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Torte zemer
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48214
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Torte zemer(Derguar nga Dhuratta Gela)

Perbersit per pandispanjen:

3x1 pandispanje.
2 ve,
2 filxhan cafeje, sheqer,
2 filxhana vaj,
2 filxhana qumsht,
400gr miell
1 pluhur paste ( pecive ).

Perbersit per fillin:
4 qeska pudink vanilie
2 l qumshte.
Pak arra, pak rrushe te thate.
Krem hopla.
Leng portokalli.

Pergaditja e pandispanjes: rrahim vezet me sheqer deri sa te shkrihet mire sheqeri dhe masa te trefishohet, pastaj duke e perzier me mikser shtojm qumshtin, vajin dhe ne fund miellin me pluhurin e pastes. Masen e vem ne tave ne forme zemre, ne te cilen kemi shtruar leter per pjekje te lyer me pak vaj, dhe e pjekim ne tem 200grad ne fillim pastaj e ulim gradualisht temperaturen.
Njesoj pergadisim 3 pandispanja.
Ateher kur e kemi gati edhe fillin, marrim cdo pandispanje dhe e shpojm me rremojse dhe e vendosim ne tabaka. Marrim pak leng portokalli ose pjeshke dhe cdo pandispanje te shpuar i hedhim siper lengun ne fjal qe te jete pandispanja me e lengshme, dhe e mbushim cdo kate me fillin prej pudinku. Siper e dekorojm sipas deshires, une vendosa te jete e bardhe me krem hopla te embel dhe vetem me arra te bluara.

Dhuratta
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »