SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Torte me tri shtresa
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48216
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Torte me tri shtresaPërbërësit:1 l qumësht3 pudinga vanille15 lug sheqer250 g margarin300 g arra300 g keksa300 g kokosPër lyerje:150 g qokoladë me qumësht3 lugë qumësht3 lugë sheqer120 g margarinPërgatitja:Nxejmë qumështin dhe në të ziejmë pudingun si qdo puding tjetër.E lejmë të ftohet dhe i shtojmë margarinën e rrahur me mikser.Këtë masë e ndajmë në tri pjesë të barabarta në enë veq e veq.Njërës pjesë i shtojmë keksat,të dytës ia shtojmë kokosin dhe të tretës ia shtojmë arrat e bluara.Marrim një tepsi dhe në fillim e qesim masën me keksa pastaj masën me arra dhe në fund masën me kokos.Në fund e shkrijmë ne avull qokoladën ,sheqerin dhe margarinin me qumesht e lejmë të ftohet dhe e lyejmë torten përmbi
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »