SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Embëlsirë me sherbet
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48217
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Embëlsirë me sherbetPërbërësit:4 filxhana vaj3 filxhana grizë(ermik)6 filxhana qumësht4 filxhana miell1 pluhur për pjekurina200 gr rrush i thatë200 gr arra të bluaraPër sherbetin:300 gr sheqer350 ml ujëPërgatitja:Në një enë të madhe shtojmë të gjith përbërësit dhe i përziejmë.Tepsinë e lyejmë me yndyrë dhe e qesim brumin e pjekim 35-40 minuta ne temperaturë 180*C.Ziejmë sherbetin dhe ëmbëlsirës së nxehtë ia qesim sheqerbetin e nxehtë.E prejmë në katrorë dhe e servojmë kur të ftohet mirë.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »