SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Torte e zezë
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48218
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Torte e zezëPërbërësit:5 vezë1 gotë e madhe vaj1 gotë e madhe qumësht18 lugë sheqer12 lugë miell1 kakao 1 pluhur për pjekurina200 gr çokoladëPërgatitja:Fillimisht përzihen vezët pastaj shtohen të gjithë përbërësit e tjerë dhe qiten në tepsi të lyer me yndyrë në temperaturë 180-200*C,dhe kur të ftohet e shpojmë në disa vende me rrëmojsë dhe i hedhim qokoladën e shkrirë përmbi.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »