SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Torte me kakao
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48220
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Torte me kakao2 gota sheqer2 gota ujë mineral me gaz3 gota miell1/2 gotë vaj1 lugë çaji sodë bikarboni1/2 kese kanellë(cimet)1/2 kese pluhur për pjekurina1 lugë të bukës kakao3 lugë(të bukës)marmeladë kajsie,pjeshke apo edhe lloji tjeter.p.s.gota duhet të ket masën 200 mlTë gjitha këto përzihen mirë(pa mikser) qiten në tepsi të lyer me yndyrë dhe piqen në temperaturë 180'C rreth 25 minuta.Pasi të piçet,deri sa është e nxehtë lyhet me marmelad permi .Kur të ftohet lyhet edhe me çokolatë përmi.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »