SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Embëlsirë me "Fanta"
Kategoria :
Postuar :
9 Shtator '14
ID e produktit :
48222
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Embëlsirë me "Fanta"Përbërësit:4 ve280 gr sheqer420 gr miell2 kese vanill sheqer3 dcl Fanta1 dcl vaj1 pluhur për pjekurina450 gr pjeshka të kulluara nga kompoti ose të freskëta(mundet edhe pa to )Përgatitja:Përziejm me mikser vezët me sheqer dhe vanill sheqer.Pastaj i shtojmë miellin dhe pluhurin për pjekurina i përziejmë me lugë.Në fund i shtojmë fantën dhe vajin.I përziejmë ngadal dhe i qesim në tepsi të lyer me yndyrë.Përmi i qesim pjeshkat e coptuara dhe të kulluara(nese i kemi) dhe e pjekim në temperaturë 180*C rreth 25-30 minuta.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »