SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Rolatë
Kategoria :
Postuar :
3 Tetor '14
ID e produktit :
49250
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Rolatë
Përbërësit:
5 vezë
5 lugë sheqer
5 lugë miell
2 lugë kakao
200 ml ajkë e ëmbël(hopla)
3 lugë marmeladë
50 gr çokolatë
1 lugë vaj
1/2 e pluhurit për pjekurina
Përgatitja:
Rrahim vezët me mikser,pastaj i shtojmë miellin e situr,kakaon dhe pluhurin për pjekurina.
Përziejmë mirë dhe e qesim në tepsi katrore të shtruar me letër të yndyrshme.Pasi që të pjeket rolatën e mbështjellim me një leckë të lagur.Kur të ftohet pak e lyejmë fillimisht me marmeladë e pastaj me ajkën e rrahur me mikser.Përmbi e lyejmë me çokoladën e shkrirë me një lugë vaj.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »