SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Sherbime Kadastrale, Projektimit & Mbikeqyerjes
Kategoria :
Postuar :
9 Janar
ID e produktit :
49266
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
ITEG kryen te gjitha sherbimet te Projektimit, Mbikeqyerjes, Revidimit, Gjeodezike & GIS-it.

Ne kuader te sherbimeve gjeodezike/kadastrale:
- Identifikimi i njesive kadastrale dhe historiati i parcelave.
- Percaktimi i kufijve te parcelave (megjeve).
- Ndarja e parcelave.
- Bashkimi i parcelave.
- Ndrim te kulturave.
- Matja e objekteve - ndertesave.
- Caktimi i pikave te detajit.
- Barazimi i rrjetave dhe pikave poligonale.
- Pergatitja e planit grafik te situacionit per projektim dhe planifikim.
- Digjitalizim (Gjeo-Rektifikim) dhe vektorizim nga fotografit ajrore (ortho-photo), fotografite satelitore, planeve kadastrale, etj me metoda te GIS-it (Sistemi Gjeo Informatik).
- Krijimit te hartave te ndryshme tematike per nevoja te klientit.
- Mbledhja e shenimeve ne terren, pastrimin e tyre, sortimi, konvertimin ne formate te ndryshme sipas kerkesave te klientit si dhe paraqitjen e shenimeve ne menyre vizuele (ne harta) sipas tematikave te kerkuara.
- Konvertimin e shenimeve nga sistemet te ndryshme koordinative ne sistemin lokal zyrtar te R. Kosoves - KosovaREF01.
- Incizimi Gjeodezik me sistem te GIS-it te infrastruktures nentokesore.
- Incizimi Gjeodezik me sistem te GIS-it te infrastruktures Ajrore.
- Planifikim te infrastruktures nentokesore dhe ajrore te çfardo lloj perçojash.

Printime ne formate te ndryshme nga A4 deri ne A0 - Kolor dhe B&W.

- Cmime shume te volitshme per sherbime.
Te gjitha sherbimet kryhen me mjetet me te reja dhe me te sofistikuara qe i posedojme.
Informata rreth publikuesit
ITEG sh.p.k.
Prishtinë
038731111
Rr. Fehmi Agani 52/7 - te kafet e vogla [harta]
Abonohu tek ky publikues
Ky profil është i verifikuar
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »