SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Llokume sulltani
Kategoria :
Postuar :
27 Mars '14
ID e produktit :
4985
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Perberesit:

-1 kg qumesht
-250 gr gjalp
-2 gota uji sheqer
-1 paket vanilie
-2 gota uji+2 luge gjelle miell
arra
kanelle
arre kokosi

Pergatitja:

Ne fillim skuqni miellin me gjalp, shtoni sheqerin dhe vazhdoni t’i skuqni. Shtoni qumeshtin pak e nga pak dhe perzini mire (rriheni). Hiqeni nga zjarri pasi te jete bere si muhalebi e trashe dhe shtoni menjeherë vanilien dhe perzieni mire (rriheni) per 10 minuta. Lereni ne frigorifer per 2-3 ore, pasi te ftohet ndani copeza sa nje arre, verini brenda arra dhe kanelle, mbyllini dhe bejini top.
Rreshtoni llokumet ne nje tepsi ku te keni hedhur arre kokosi, rrotullojini qe te marrin arre kokosi gjithandej. Mund t’i vini stikadenti qe t’i kapni me lehte. Lerini ne frigorifer deri per servirje.

Ju befte mire.
Informata rreth publikuesit
Agnesa
Prishtinë
044408309
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »