SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Buding me rrush te zi
Kategoria :
Postuar :
27 Mars '14
ID e produktit :
4986
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Perberesit per 6 buding nga 100 gr secili:\120 gr uje
-70 gr miell
-1 kg rrush i zi
-1 vanilje
-100 gr sheqer

I hiqni rrushit kercejte dhe kokrrat i lani ne uje te rrjedhshem. I vini ne nje tenxhere te madhe me kapak e i zieni per 2-3 minuta. Hidhni ujin e i zieni dhe 15 minuta, sa te nxjerrin lengun e tyre. I perzjene ndonjehere. I transferoni kokrrat e rrushit ne nje site teli mbi nje ene qe te kulloje shurupi i tyre.
Nga ana tjeter, perzjene miellin, sheqerin e vaniljen. Hidhni siper shurupin e rrushit qe kulluat. Perziejeni me shpejtesi dhe fuqishem kete mase ,qe mos te krijohen kokrriza. Kete mase e kulloni perseri ne site qe te mos kalojne kokrriza. E vini ne nje tenxhere ne zjarr te ulet dhe lereni te zieje. Perziejeni me luge druri. Sapo masa te filloje te mpikset e te marre ngjyre lejla (mov), ndajeni ne 6 tasa individuale, afersisht 100 gr secili.
I mbuloni budinget me celofan e i fusni ne frigorifer per 1 ore dhe atehere do jene gati qe t’i shijoni.

Ju befte mire
Informata rreth publikuesit
Agnesa
Prishtinë
044408309
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »