SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Salce makaronash me limon
Kategoria :
Postuar :
27 Mars '14
ID e produktit :
4987
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Perberesit per 4 persona:

-200 gr gjize pa kripe
-1 limon
-4 luge qumesht
-2 luge vaj ulliri
-1 tufe majdanoz
-piper dhe kripe

Forma e makaronave: Guacka ose rrulka

Pergatitja:

Ne nje ene ngrohni vajin me lekuren e prere te limonit. Perzieni gjizen me qumeshtin, hidheni ne tigan dhe lereni per 2 minuta. Grini majdanozin dhe hidheni ne tigan bashke me piperin dhe kripen. Mbushni 1 luge leng limoni dhe shtojeni me kujdes. Hidheni perzierjen mbi makarona dhe servirini.
Informata rreth publikuesit
Agnesa
Prishtinë
044408309
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »