SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Embëlsirë me kakao dhe grizë
Kategoria :
Postuar :
14 Dhjetor '14
ID e produktit :
55455
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Embëlsirë me kakao dhe grizë
Përbërësit:
4 vezë
1 gotë sheqer
1 gotë qumësht
1 gotë vaj
1 gotë miell
1 pluhur për pjekurina
3 lugë kakao

Përbërësit për fillin:
1 l qumësht
9 lugë grizë
1 gotë sheqer
2 sheqer vanile
200 gr kokos

Përgatitja:
Fillimisht e pergatisim fillin kështu:
Nga 1l qumësht ngajmë rreth 100 ml dhe e përziejmë me grizë dhe sheqer si dhe me sheqer vanile.QUmështin tjetër e qesim të vlojë.Kur të vlojë ia qesim grizën dhe e përziejmë mire deri të trashet.E largojmë nga zjarri dhe e lejmë anash që të ftohet.

Rrahim vezët me sheqer pastaj i shtojmë përbërësit e tjerë.Përziejmë mirë dhe gjysmën e brumit e qesim në tepsi.E fusim në furrë dhe e fjekim pak deri të forcohet përmbi.E nxjerrim nga furra ia qesim fillim,e shtrijmë mirë.Pastaj mbi fill e qesim gjysmën tjetër të brumit.E fusim përsëri në furrë që të piqet.
Përmbi mund të lyhet me çokolatë të shkrirë.
Informata rreth publikuesit
1000 Receta
Prishtinë
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »