SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Moduli i Pacientëve | TolloMed
Kategoria :
Postuar :
3 Janar '14
ID e produktit :
58649
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Pacienti është një nga modulet e TolloMed™ i cili është zhvilluar për të lehtësuar gjetjen e klinikave, farmacive, laboratorëve dhe entiteteve tjera shëndetësore në kuadër të vendbanimit tuaj apo edhe atyre rajonale në njërën anë dhe krijimit të historisë shëndetësore, evidentimit të sëmundjeve të njohura, alergjive, grupit të gjakut, përmbledhjes së materialeve shëndetësore dhe dërgimit elektronik të tyre në kompanitë e sigurimeve shëndetësore për rimbursim, komunikimin virtual me mjek për mendimin sekondar në anën tjetër.

Disa nga vetitë e modulit të pacientit:

Njoftim automatik për farmacitë
Njoftim automatik për laboratorët
Njoftim automatik për entitetet tjera shëndetësore
Dërgim automatik i lëndës për rimbursim nga sigurimet shëndetësore
Historiati Shëndetësor
Alergjitë
Sëmundjet kronike
Historia e shpenzimeve financiare
Kërkim i avancuar
Sëmundjet
Simptomat sipas anatomisë
Barërat
Komunikimi virtual me mjekun - mendimi sekondar
Të dhënat personale
Me integritet të plotë dhe të sigurta
Qasje VETËM me leje të pacientit

më shumë info:
www.tollomed.com/Home/Module_Patients 
Informata rreth publikuesit
TolloMed
Prishtinë
038220099
Prishtinë [harta]
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »