SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Moduli i Klinikave | TolloMed
Kategoria :
Postuar :
3 Janar '14
ID e produktit :
58650
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Klinika është një nga modulet e TolloMed™ i cili është zhvilluar për automatizimin dhe digjitalizimin e proceseve të punës në kuadër të një entiteti shëndetësor që operon në një apo lokacione të pakufizuara, duke filluar nga:

Disa nga vetitë e modulit të klinikës:

Panel dinamik me të dhëna analitike
Recepcioni
Pranimi, organizimi dhe konfirmimi i termineve on-line
Kërkimi, gjetja dhe organizimi i pacientëve për tek mjeku përkatës
Hapja e llogarive të pacientëve dhe caktimi i termineve
Nxjerrja dhe shtypja e Raporteve Mjekësore
Nxjerrja dhe shtypja e Udhëzimit Mjekësor
Nxjerrja dhe shtypja e faturës
Vizita Mjekësore
Prejardhja (Shtëpia apo lokacion, Vendi i Punës, Policia, etj)
Gjendja momentale (Jo-emergjente, Emergjente, Hospitalizuese, i/e vdekur)
Simptomat e paicientit/ës
Ekzaminimet
Udhëzimet për analiza dhe/apo incizime tjera
Diagnoza dhe kodi internacional
Terapia
Konkluzioni
Termini i radhës
Faturimi (nëse klinika nuk ka recepcion)
Historia e Pacientit dhe mendimi sekondar
Moduli i faturimit
Moduli i raportimit
Administrim Biznesi
Profili i Klinikës
Personeli, përgatitja profesionale dhe përvoja
Rolet dhe Privilegjet
Orari dhe Festat
WEB faqe dhe Postime (BLOG)
Menaxhimi i Relacioneve me Klientin
Prezencë në Hapësirën Reklamuese (Marketing Pool)

më shumë info:
www.tollomed.com/Home/Module_Clinic 
Informata rreth publikuesit
TolloMed
Prishtinë
038220099
Prishtinë [harta]
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »