SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Shampite
Kategoria :
Postuar :
27 Mars '14
ID e produktit :
5885
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Perberesit:

- 6 veze
- 12 luge sheqer
- 1 filgjan uje te nxehte
- 6 luge miell
Sherbeti:
- 2 filgjana te kafes sheqer
- 1 filgjan uje

Përgatitja:

Te kuqet e veze 6 perzihen me 6 luge sheqer derisa te fitohet nje mase e trashe. Pas kesaj hidhet nje filxhan i uje i nxehet dhe ne fund 6 luge miell. Brumi vendoset ne tepsi dhe pjeket. Ne anen tjeter vehen 6 te bardhat te vezve dhe tunden me 6 lugee sheqer derisa te fitohet shkume e trashe. Ne nderkohe vihet te zihet shebeti me 2 filxhan te kafes shqer dhe nje filxhan uje. Ne shkumen e te bardhve te vezeve vihet pika pika sherbeti i nxehet, shkuma e fituar vihet siper revanise dhe tepsia serish kthehet ne furre ( te vakt ) 10 min. Prehet torta.

Ju befte mire.
Informata rreth publikuesit
Agnesa
Prishtinë
044408309
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »