SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Biskota Me Parmixhan Dhe Sallam
Kategoria :
Postuar :
27 Mars '14
ID e produktit :
5886
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Perbersit:

-210g miell i bardhe
-90g parmixhan i grire
-12 feta sallam
-70g gjalpe
piper i zi

Pergatitja:

Nxehni furren ne 200 grade dhe beni nje pjaster me vaj.Ne nje tigan ne ne flake te ulet tretni gjalpin.Hiqeni nga zjarri shtojini 200g miell parmixhan 6 luge uje dhe piper.Trazojeni mire derisa te formoni nje mase homogjene.Hapeni brumin ne nje siperfaqe te bere me miell ne nje trashesi 5mm dhe priteni ne 12 kuadrate.Vereni ne pjaster dhe piqini ne furre per afro 10 minuta derisa te kene marre ngjyre.Nxirrini biskotat nga furra dhe vini nga nje fete sallam mbi secilen prej tyre.Lerini te ftohen per dhjete minuta dhe sherbejini.

Ju befte mire!
Informata rreth publikuesit
Agnesa
Prishtinë
044408309
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »