SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Byrek Me Qumesht
Kategoria :
Postuar :
27 Mars '14
ID e produktit :
5887
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Përbërësit

Peta byreku te pjekura te gateshme
-4 kokrra veze
-250 g gjalp
-1 liter qumesht
kripe

Pergatitja:

Hedhim qumeshtin ne nje tas te madh. Ne nje ene tjeter rrahim tre veze dhe pastaj ia shtojme qumeshtit bashke me kripen. Marim nje tepsi te madhe ( nga ato qe jane tamam per furrin shtepiak ) dhe e lyejme me gjalp. Pastaj nje nga nje petat e pjekura i lyejme ne qumeshtin e perzier me veze e kripe dhe i vendosin ne tepsi nje nga nje duke i shtypur qe te copetohen. Cdo 2-3 peta i vendosim siper copa te vogla gjalpi. Vazhdojme keshtu deri kur trashesia e byrakut arrin rreth 4 cm. I hedhim siper te gjithe qumeshtin e mbetur. Vezen qe lame menjane e rrahim ne nje pjate, i shtojme pak kripe dhe lyejme siperfaqen e byrekut. E fusim ne furre me 200 grade per 25-30 minuta deri ra siperfaqja te jete e arte.

Ju befte mire.
Informata rreth publikuesit
Agnesa
Prishtinë
044408309
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »