SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Pelini i ëmbël - Bima që shëron kancerin për vetëm 16 orë!
Çmimi :
€5.00
Kategoria :
Postuar :
5 Shtator '15
ID e produktit :
61485
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Pelini i ëmbël është zbulim i jashtëzakonshëm në luftën kundër kësaj sëmundjeje vdekjeprurëse. Sipas hulumtimeve të bëra para pak kohësh, të cilat janë botuar në revistën shkencore 'Life Science', Artemisia annua, mundet të shkatërrojë 98 për qind të qelizave të kancerit të gjirit për më pak se 16 orë! Nëse bima përdoret e vetme, shkakton reduktim për 28 për qind të qelizave të kancerit të gjirit, por në kombinim me hekur pelini i ëmbël ia ka dalë që ta "fshijë" kancerin pothuajse në tërësi.

Kimioterapia, përveçse i shkatërron qelizat e këqija të kancerit, ajo e shkatërron edhe indin e shëndetshëm dhe në atë mënyrë e dëmton seriozisht organizmin e njeriut.
Pelini i ëmbël (Artemisia annua) sulmon qelizat e "këqija", ndërsa nuk i dëmton qelizat e "mira".
Informata rreth publikuesit
BioNatural Shop
Prishtinë
049227220
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »