SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Midhje te mbushura
Kategoria :
Postuar :
27 Mars '14
ID e produktit :
6480
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Përbërësit:

-24 midhje ose 500g
-180ml uje
-60ml vaj ulliri
-1 hudher te prere
nje dore majdanoz te grire
-35g buke te grire
3 domate te prera te vogla te vogla pasi eshte hequr lekura

Pregaditja:

i zien midhjet ne uje te mbuluara per 3 min derisa te hapen i kullon pastaj i ndan ne mes nje pjes te guackes e mban nje e hedh ate qe mban do ta perdorni per te mbushur e merr mishin e midhjeve dhe e ve ne nje pjat dhe pastaj i hedh te gjitha ingredientet dhe i trazon mire e mbulon dhe e ve ne frigorifer per 30 min pastaj vendos nje midhje ne cdo guacke i vendose ne tepsi dhe i pjek ne furre ne temp 375 per 10-15min pastaj i vendose ne nje pjatance vezore mbi njera tjetren dhe jane gati per tu shijuar do tiu udhezoja qe kete pjate ta pregatisnit ne nje raste te vecante

Ju befte mire!
Informata rreth publikuesit
Agnesa
Prishtinë
044408309
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »