SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Torte me Molla
Kategoria :
Postuar :
27 Mars '14
ID e produktit :
6481
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Perberesit:

- 1 kg mollë
- 80 gr miell
- 80 gr sheqer
- 2 veze
- 1/2 gotë qumsht
- 20 gr gjalpë
- 1 lugë supe lëng limoni
- 1 majë luge sodë buke

Pergatitja:

1.Rrihen të verdhat e vezëve në një enë, shtohet mielli i perzier me sodën e bukës dhe qumështi, duke fituar kështu një brumë te hollë.
2.Mollet qerohen dhe priten ne feta te holla, vendosen ne nje ene, sperkaten me lengun e limonit e me sheqerin dhe bashkohen me delikatese me brumin e pergatitur.
3.Rihen shkume te bardhat e vezeve dhe bashkohen me perzierjen. Hidhet ne taven e lyer me gjalpe dhe te sperkatur me miell. Futet ne furren e ngrohur me pare ne 180°.
Informata rreth publikuesit
Agnesa
Prishtinë
044408309
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »