SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Pogaca me djathe
Kategoria :
Postuar :
27 Mars '14
ID e produktit :
6482
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Perberesit:

-250 ml qumesht i vaket
-1 luge caji maja
-125 gr gjalp ose margarin
-1/2 gote uji vaj
-1/2 gote uji kos
-1 e verdhe veze
-2 te bardha veze
-1.5 luge caji kripe
sa te marre miell (rreth 750gr)
Mbushja:
-250 gr djath i bardhe
-1 e bardhe veze
majdanozs(ipas deshires sallam, salcice)
Per siper:
-1 e verdhe veze

Pergatitja:

Ndani gjysem gote qumesht dhe me kete shkrini majane.
Majane e shkrire, pjesen tjeter te qumeshtit, dhe perberesit e tjere, pervec atyre te mbushjes, perzijini derisa te perftoni nje brume te bute. Siper brumit veni nje lecke te lagur dhe lereni per 1 ore te prese ne nje vend te fresket. Ndani copa ne madhesi te nje veze nga brumi, hapeni ne grusht dhe mbushni mesin me perzierjen e perberesve te mbushjes, me djath ose sallam. Mesin lereni pak te hapur ngaqe pogacat do te hapen pak gjate pjekjes. Lyeni tepsi me vaj dhe rreshtoni pogacat. Siper lyeni me te verdhen e vezeve dhe piqini ne furre ne 200′C derisa te skuqen nga siper.
Informata rreth publikuesit
Agnesa
Prishtinë
044408309
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »