SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Veze te pjekura brenda ne buke
Kategoria :
Postuar :
27 Mars '14
ID e produktit :
6484
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Perberesit:

-6 buke te vogla
-6 veze te medha
-6 l te vogla pana
-3 l. te vogla qepe te njoma te grira
-6 l supe parmigiano te grire ose tjeter djath te verdhe

Pergatitja:

Veme furrin te ngrohet ne 200 grade. Presim kapaket e bukeve 2 cm dhe heqim tulin brenda ,duke e lene buken 2 cm trashesi brenda.
I veme ne nje tave me nje leter te shtruar. Ndajme te bardhat nga te verdhat. Perzjejme te bardhat me panen me nje tel. Hedhim kripe e piper. Me kete mase mbushim buket dhe siper hedhim ne mes, dhe te verdhen e vezeve per cdo buke. Siper
1/2 l. e vogel majdanos e 1/2 l. e vogel qepe te njoma.
I pjekim 10 minuta. I nxjerrim dhe u hedhim siper djathin. I fusim perseri ne furre dhe 2 minuta akoma ,sa te shkrije djathi.

Ju befte mire!
Informata rreth publikuesit
Agnesa
Prishtinë
044408309
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »