SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Komposto Kumbulle
Kategoria :
Postuar :
27 Mars '14
ID e produktit :
6486
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Përbëresit:

-1 kg kumbulla (jo sh. te pjekura)
-1/2 kg sheqer
-1 f. caji ujë
-1 dru kanellë

Pregatitja:

I lajmë kumbullat, i presim në mes e heqim berthamat.
I veme në një tenxhere me sheqerin dhe ujin e i lëmë për 2 orë. Më pas, hedhim dhe drurin e kanellës dhe i vëmë në zjarr për 12-15′. Sa është akoma e nxehtë kompostua, e hidhni në vazo qelqi ,e mbushni deri lart. E mbyllni me kapak dhe e ktheni përmbys. Pasi e hapni, e ruani në frigorifer.
Nëqoftëse s’ju pelqen kanella e doni të shijoni kumbullat me aromen e tyre, mos e perdorni fare.

Ju befte mire!
Informata rreth publikuesit
Agnesa
Prishtinë
044408309
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
Zgjedhje të shumta në Patundshmëri
Automjete, Elektronikë, Celularë etj.
Ose regjistrohuni me emailin tuaj
Regjistrohu
Jeni të regjistruar? Kyçuni
Duke klikuar "Regjistrohu", ju pranoni Kushtet e Përdorimit dhe Rregullat e Privatësisë.
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »