SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Kungulleshka te mbushura
Kategoria :
Postuar :
27 Mars '14
ID e produktit :
6488
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Perberesit

Për këtë recetë përdoret djathë krem, kripë,piper,proshutë të grirë dhe majdanoz.
Kungulleshkat i piqni në tigan zgare me pak vaj ulliri.

Pergatitja:

Lërini pak të ftohen dhe më pas përbërësit e mësipërm bashkojini në mënyrë të njëtrajtshme, që masa të shërbejë më pas për mbushjen e kungujve. Mbështillini ato role dhe vendosini në pjatancë. Mund ta bëni edhe me gjizë, me speca të pjekur të grirë hollë, kopër dhe majdanoz e pak hudhër mbushjen. Apo nëse fantazinë e keni më të ‘ndezur’ këto ditë, mund ta mbushni me ç’të keni dëshirë. Kjo është një nga pjatat e mesit që shtrohen në tavolinë e që mund të konsumohet edhe në 2 apo më tepër vakte e ftohtë. Të njëjtën gjë mund të bëni edhe me patëllxhanët.

Ju befte mire!
Informata rreth publikuesit
Agnesa
Prishtinë
044408309
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »