SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Biskota me korn flakes pa veze
Kategoria :
Postuar :
27 Mars '14
ID e produktit :
6489
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Perberesit:

125 ml mjalte,
150 gr gjalpe,
155 gr miell,
100 korn flakes,
1 pakete pluhur fryres.

Pergatitja:

Ne nje tenxhere veme gjalpin me copa dhe mjaltin e me zjarr te embel i bejme homogjen.E heqim nga zjarri.Perziejme perberesit e tjere dhe i hedhim mbi gjalpin dhe mjaltin e tretur dhe krijojme brumin. Marrim brumin me luge caji dhe i veme mbi leter furre, por jo shume afer njera-tjetres se hapen.I shtypim pak dhe i veme te piqen ne 180° per rreth 10 minuta e megjithate derisa te kene marre ngjyre te bukur. I leme te ftohen pak e pastaj i heqim nga tava. Sipas deshires, mund t’i lyejme dhe me cokollate te shkrire ne banjo mari.
Jane biskota shume te thjeshta, te lehta e te shijshme.

Ju befte mire!
Informata rreth publikuesit
Agnesa
Prishtinë
044408309
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »