SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Karamele me qumeshte
Kategoria :
Postuar :
27 Mars '14
ID e produktit :
6492
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Përbërësit:

-1 kg sheqer
-1 lt qumësht

Shkrini sheqerin ne qumështin e ftohte e pastaj vëreni ne zjarr te zieje. Përziejeni me luge druri shpesh, ne zjarr te mesëm,derisa masa te behet si marmelate.
Hapeni masën ne një sipërfaqe mermeri ,ose ne një pjate te gjere ,te ceket e te lagur.
Lëreni te ftohet dhe pastaj priteni masën si marmelate ne copa te madhësisë qe doni.
Informata rreth publikuesit
Agnesa
Prishtinë
044408309
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »