SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Buding me kakao dhe salce portokalli e shege
Kategoria :
Postuar :
27 Mars '14
ID e produktit :
6494
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Perberesit

- 50 gr gjalp
- 50 gr miell
- 100 gr sheqer
- 0.8 l qumesht
- 100 gr kakao
- 150 gr biskota
- 4 veze
- 300 gr sheqer per karamelizim

Pergatitja:

Ne nje tenxhere me bisht hedhim sheqerin me pak uje dhe e ziejme derisa te karamelizohet. E shtojme neper forma. Ne nje tenxhere tjeter hedhim gjalpin, miellin te cilin e skuqim pak dhe i shtojme qumeshtin duke e gatuar ne forme beshameli. E heqim nga zjarri dhe i shtojme kakaon, sheqerin dhe biskotat e thermuara. E perziejme duke i shtuar edhe vezet dhe e ndajme neper forma. E fusim ne furre per 30 minuta me 180 grade. Pasi ftohet, bejme pak salce me portokalle dhe shege te shtrydhura. I shtojme pak sheqer dhe mund ta trashim sipas deshires me niseshte. E vendosim ne pjate duke e dekoruar sipas fantazise.

Ju befte mire!
Informata rreth publikuesit
Agnesa
Prishtinë
044408309
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »