SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Katrorka
Kategoria :
Postuar :
27 Mars '14
ID e produktit :
6495
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Për brumë perbersit;

-3 vezë
-150 g sheqer
-50 ml vaj
-100 ml qumësht
-100 g çokollatë
-70 g miell
-1 qese bakin
-100 g lajthi të bluara
Për krem:
-400 ml qumësht
-1 qese buding kakao
-100g çokollatë
-50 ml kafe të forte turke
-250 g gjalpë
Për glazurë:
-20 g gjalpë
-100 g çokollatë

Përgatitja:
Vezët dhe sheqeri miksohen, bëhet shkumë, shtohen vaji, qumështi, çokollata e shkrirë, mielli i përzier me bakin dhe lajthi.
Të gjitha përzihen mirë dhe kjo masë pastaj qitet në tepsi të lyer me vaj dhe të përmiellur, të madhësisë 22 x 36 cm dhe piqet në furrë të nxehur në 180 gradë C, për 35-40 minuta.
Pluhuri i budingut përzihet me 3-4 lugë sheqer. Nga qumështi i ftohtë (400 ml) merren 6 lugë dhe përzihen mirë me masën e budingut dhe sheqerit.
Pjesa tjetër e qumështit zihet, tërhiqet nga zjarri, shtohet pluhuri i budingut dhe, duke e përzier, zien 1- 2 minuta.
Në budingun e nxehtë qitet çokollata e shkrirë dhe kafeja. Kjo masë qitet në një enë të thellë, mbulohet me foli të tejdukshme dhe lihet të ftohet.
Gjalpi përpunohet si shkumë, i shtohet budingu i ftohur. Të gjitha përzihen mirë dhe qiten mbi biskotën e ftohur.
Për glazurë: gjalpi vlon, hiqet nga zjarri, i shtohet çokollata e copëtuar dhe përzihen derisa të fitohet një strukturë e lëmuar.
Ëmbëlsira ftohet mirë, e pastaj lyhet sipër me glazurën e çokollatës.

Ju befte mire!
Informata rreth publikuesit
Agnesa
Prishtinë
044408309
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »