SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Makarona greke
Kategoria :
Postuar :
27 Mars '14
ID e produktit :
6541
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Perberesit:

-2 domate, te prera ne kube
-250 gr djath te bardhe, te prere ne kube
majdanoz, i grire imet
rigon i thate
kripe
piper i zi i bluar
vaj ulliri
leng i 1 limoni
1 pako penne ose rigatoni (apo cdo lloj makaronash te shkurtra)
150 gr ullinj te zinj, pa berthame

Pregatitja:

1.Zjejme makaronat ne uje me kripe dhe pak vaj ulliri, derisa te jene ” al dente”. I kullojme dhe i leme menjane.
2. Nderkohe, ne nje ene tjeter perziejme domatet, djathin, rigonin, majdanozin, kripen, piperin, ullinjte, lengun e limonit dhe vajin e ullirit.
3. I perziejme mire te gjithe perberesit dhe i perziejme bashke me makaronat.
4. Servirini te ngrohta.Sperkatini me pak vaj ulliri.
P.S Kjo eshte nje pjate e cila mund te serviret dhe e ftohte si sallate makaronash.
Nese deshironi mund te shtoni dhe pak hudher te shtypur per nje shije me pikante.
Gjithashtu dhe vajin e ullirin mund ta beni pikant duke e perziere me pak spec te kuq, piper te zi dhe ereza te pelqimit tuaj.

Ju befte mire!
Informata rreth publikuesit
Agnesa
Prishtinë
044408309
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »