SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
SALMON ME SALCE
Kategoria :
Postuar :
27 Mars '14
ID e produktit :
6542
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Përbërësit:

Nje fete salmon e gjitha ose gjysma varet sa vete jeni
krip (sipas nevojes)
piper i zi
nje kuti me copa domatesh
nje dore borzilok i fresket
2 hudhra te grira
4-5 luge vaj ulliri
Udhëzime per pregaditje

merrni feten e salmonit dhe e vendosni ne tepsi i hidhni krip piper te zi nga te dyja anet e sperkasni me pak vaj ulliri dhe e vini te piqet ne furr ne temp 375grade per 15 20 min

ne mes te sobes ne te njejten kohe pregatisni salcen ne nje tigan hidhni vajin e ullirit domatet te shtypura pak me dore hudhrat dhe lerini me nje kapak mbi te derisa te skuqet mire dhe salces ti dali vaji mbi te atehere eshte gati largoheni nga nxehtesia dhe i hidhni borzilokun e prere holle pastaj hiqni salmonin nga tepsia me shpatull duke pase kujdes mos ta coptoni e vini ne pjatance dhe i hidhni salcen e ngrohte siper

Ju befte mire!
Informata rreth publikuesit
Agnesa
Prishtinë
044408309
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »