SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Embelsire e thjeshte
Kategoria :
Postuar :
27 Mars '14
ID e produktit :
6543
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Përbërësit

- 7 veze
- 200 gr sheqer
- 235 gr miell
- kakao 1 luge
- 150 l vaj
- sode 1 luge kafeje
- kos 1 litër

Udhëzime per pregaditje

Ne nje ene te thelle hedhim vezet i ndajm te verdhinn nga te bardhin dhe i rrahim, me pas i shtojme dhe te verdhat e vezeve i perziejm mire dhe hedhim sheqerin, me pas shtojm vajin i perziejm dhe shtojme mielin me pas hedhim soden dhe kakaon dhe ne fund hedhim dhe kosin me pas e pjekim ne temperatur prej 230 ne 45minuta.
Informata rreth publikuesit
Agnesa
Prishtinë
044408309
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »