SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Nje embelsire shume e shijshme kosovare
Kategoria :
Postuar :
27 Mars '14
ID e produktit :
6544
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Perberresit:

-6 veze
-6 filgjana sheqer
-1 peciv 1 vanill
-8 filgjana kafeje miell
-1 gote vaj
-1 gote qumesht
-2 luge kakao nese doni bene edhe kafe.

PERGATITJA:

6 ve dhe 6 filgjana sheqer i perzien mir me mikser pastaj i hedh edhe 1 got me vaj edhe 1 gote me qumesht i rre prap me mikser
pastaj ja hedh miellin dhe e perzien me luge dhe gjysmen e brumit e qet ne tepsi gjysmes tjeter ja qet 2 lug kakao dhe i perzien me lug dhe e shton ne tepsi tek brumi tjeter
e pjek pastaj e len te ftohet permbi mundesh mi hedh krem pana mundesh me ly me qokollat etj.

Ju befte mire
Informata rreth publikuesit
Agnesa
Prishtinë
044408309
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »