SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Embelsire ne forme Pjeshke
Kategoria :
Postuar :
27 Mars '14
ID e produktit :
6546
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
PERBERESIT:

-4 veze
-4 filgjana sheqer
-4 filgjana vaj
-1 pecive
miell
puding ose qokolate ose …
Coca-cola ose Fanta.

PERGATITJA:

Pereberesit i bejme bashke dhe i rrahim me mikser. Me pas masen e fituar ngadale e veme ne miell duke e zene brum me dore.
Me pas brumin e ngjeshim mire e mire dhe me te bejme gogla/topa te vogla derisa te mbaroje i tere brumi. I veme ne tave jo afer njera tjetres.
E leme furren te nxehet per ca minuta pastaj i veme ne temperature 250 C. Kur te piqen ne mes te tyre bejme vrima te vogla, te cilat i mbushim me qokolate ose puding dhe i bashkojme dy topa mes vete..keshtu vazhdon me te gjitha.
Me pastaj te gjitha goglat e bashkuara nga 2 ne 1 i ve ne Fanta ose Coca-Cola dhe i vendos ne troshat e krijuara nga berja e vrimave te topave te pjekur.
Shpresoj te ju pelqeje.

Ju befte mire!
Informata rreth publikuesit
Agnesa
Prishtinë
044408309
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »