SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Paste me biskota dy ngjyreshe
Kategoria :
Postuar :
27 Mars '14
ID e produktit :
6547
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Perberesit
-2 pako biskota me kakao
-2 pako biskota pa kakao
Per krem shantin
-2 te bardha veze
-2 paketa shanty
-2 gota uji me qumesht
Per cokollaten
-1 pakete cokollate pluhur
-2 gota me qumesht
Per lyerjen e biskotave
Qumesht sa te lyhen biskotat

Pergatitja e proceseve

Si pergatitet cokollata e shkrire
Ne nje ene hedhim qumeshtin dhe pluhurine cokollates.
E leme ne zjarre deri sa te behet si cokollate e shkrire

Si pergatitet krem shanty
Fillimisht do te pergatisim kremin e shantit ku ne nje ene te thelle ose ne enen e kombinatit tuaj hedhim, qumeshtin te bardhat e vezeve dhe pluhurin shanty. E punojme deri sa te behet nje krem i lidhur.

Pergatitja e taves
Taves do ti shtrojme qese guzhine dhe shtrimi i biskotave do te jete mbi te. Fillojme qe te lyejme biskotat ne qumesht dhe ti rreshtojme ne taven ku do ta bejme.
I rreshtojme biskotat duke i zhytur ne qumesht. Mbasi kemi mbaruar se shtruari rreshtin me biskotat kafe do te shtrojme nje shtrese krem shanty. Do te shtrojme ne rreshtin e dyte biskotat e bardha dhe keto do ti zhytim ne qumesht dhe siper biskotave do ti shtrojme kremin e shantyt(shihni fotot). Keshtu do te vazhdoni deri sa te mbarojne biskotat. Me krem shantyn e mbetur lyheni edhe pjesen siper te biskotave. E vendosni taven ne frigorifer deri sa te mpikset.
Kur ta nxjerim per tu servirur do ti shtrojme cokollaten e pergatitur si me siper./tryeza.org

Ju befte mire
Informata rreth publikuesit
Agnesa
Prishtinë
044408309
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »