SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Embëlsira dietike me kos
Kategoria :
Postuar :
27 Mars '14
ID e produktit :
6549
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Përbërësit:
150 gr. miell
150 gr. niseshte
esencë limoni
1 kupë kos
50gr sheqer me vanilje
200 gr. sheqer pluhur
maja
3 vezë
pak kripë

Përgatitja:

Vendosni të gjithë përbërësit në mikser, dhe përziejini për 5 deri në 7 minuta: duhet të formohet një përbërje e butë dhe gjysëm e lëngët. Lyeni me gjalp disa forma hidhni në to përbërjen dhe lërini në furrë për 30-35 minuta.

Ju befte mire!
Informata rreth publikuesit
Agnesa
Prishtinë
044408309
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »