SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Indikanka
Kategoria :
Postuar :
27 Mars '14
ID e produktit :
6551
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Përbërsit:

Miell
Sheqer sipas dëshires
-3-4 vezë
-1-pecivë
-500 gr arra
Kakao

Përgatitja:

Në një enë të thellë hedhim miellin, peciven dhe vezët. I tundim derisa të fitohet masa e dëshiruar.
Pastaj hedhim sheqer dhe e tundim. Hedhim dhe arrat dhe kakaon dhe i tundim.
Pasi ti kemi tundur dhe kemi fituar masën e duhur e vendosim në një tëpsi të lyerme vajë dhe e vendosim në furr, në temperaturë prej 150 gradë celcius.
Kjo ëmbëlsirë mund të zbukurohet me pemë të ndryshme sipas dëshires.
Kjo ëmbëlsirë mund të shoqërohet me një kafe.

Ju bëftë mirë
Informata rreth publikuesit
Agnesa
Prishtinë
044408309
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »