SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Manchmelow
Kategoria :
Postuar :
27 Mars '14
ID e produktit :
6553
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Përbërësit:

-4 të kuqtë e vezëve
-100 gr sheqer
-1 dl vaj
-1dl qumësht
-1 lugë kakao
-1 pluhur për pjekurina
-200 gr miell
Filli:
4 të bardhat e vezëve
10 lugë sheqer
Glazura:
100 gr qokoladë kuzhine
pak vaj

Udhëzimet

Rrahim të kuqtë e vezëve me sheqer,pastaj i shtojmë vajin qumështin dhe kakaon.Në fund e shtojmë miellin e përzier me pluhur per pjekurina.
Masën e qesim në tepsi të lyer me yndyrë dhe e pjekim në temperaturë 180*C rreth 20 minuta.
Deri sa të piqet torta ,rrahim të bardhat e vezëve me sheqer deri sa të bëhet shkumë e fortë.
Pastaj i hedhim mbi tortën e pjekur dhe e fusim përsëri në furrë në temperaturë 100 *C për 10 minuta.
Kur të ftohet i hedhim përmbi qokoladën e shkrirë me pak vaj dhe pak qumësht.

Ju befte mire
Informata rreth publikuesit
Agnesa
Prishtinë
044408309
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »