SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Shurup trëndafili
Kategoria :
Postuar :
27 Mars '14
ID e produktit :
6556
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Përbërësit:

Petale të trëndafilave ( afer dhjetë sosh)
1 L ujë
1 limontos

Udhezimet:

Shurupi i trandafilave ësht pije freskuese me shije dhe aromë të veqantë. Petalet e trandafilit lahen dhe futen në një kavanoz me ujë ku është tretur limontosi. Pas 4 – 5 dite, uji i ngjyrosur kullohet nga petalet dhe ruhet në shishe ose kavanoz në frigorifer. Shurupi është i gatshëm për pije atëherë kur ujit me sheqer (shërbetit) ia shtojmë një sasi nga shurupi i trëndafilave.

Ju befte mire!
Informata rreth publikuesit
Agnesa
Prishtinë
044408309
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »