SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Embëlsirë me shtrudlle
Kategoria :
Postuar :
27 Mars '14
ID e produktit :
6557
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Përbërësit
-18 copë shtrudlle me shije vishnje ose fiku
-1/2 l qumësht
-1 puding vanile
-1 puding maline
-125 gr margarin
-8 lugë buke sheqer

Udhëzimet

Qumështi dhe sheqeri vlohen ,kur fillon të vlojë qiten të dy keset me puding dhe zihen si çdo puding tjetër.
Ftohen dhe ne te qitet edhe margarina dhe përzihet mirë.

Renditen shtrudllet (ne formë piramide si në foto),lyhen me krem,pastaj përsëri një rend me shtrudlle dhe përsëri krem deri sa të hargjohen.Përmbi mund të lyhet me qokoladë apo vetëm me kokos.Duhet të qëndroj 2-3 orë në frigorifer para servimit.

Ju befte mire!
Informata rreth publikuesit
Agnesa
Prishtinë
044408309
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »