SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Puding Me Banane
Kategoria :
Postuar :
27 Mars '14
ID e produktit :
6562
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Perberesit:

2 filxhane qumesht
2 filxhane buke e therrmuar
1 filxhan mjalte
2 filxhane banane te shtypura si pure
2 veze
3 luge gjelle gjalpe
1 luge caji pluhur aromatik bananeje

Pregatitja:

Merrni nje tenxhere dhe hidhni ne te qumeshtin.Pasi e keni ngrohur qumeshtin,hiqeni nga zjarri dhe hidhni ne te therrimet e bukes dhe mjaltin, vezet,pluhurin aromatik te bananeve.Trazojeni mire derisa te formohet nje mase kremoze.Me gjalpin lyeni me furce nje tave dhe ne tave hidhni perzierjen.Piqeni per gati 1 ore ne furre ne temperaturen 325 grade.Lereni te ftohet disa ore para servirjes.

Ju befte mire.
Informata rreth publikuesit
Agnesa
Prishtinë
044408309
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »