SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Krem Karamel me Qitro
Kategoria :
Postuar :
27 Mars '14
ID e produktit :
6563
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Perberesit:

-6 veze
-1 lt qumesht
nje pakete vanilje
-1/2 kg sheqer (me falni qe shkruar gabim)
-1 filxhan kafeje leng qitroje
thela qitroje per zbukurim
Per karamelin:
-5 luge sheqer
-3 luge leng qitroje

Pergatitja:

Se pari pergatisni karamelin duke perzier mire sheqerin dhe lengun e qitros deri sa t’e perfitoni nje leng te kafte te cilin do ta shperndani neper tasa. Nga ana tjeter zijeni qumeshtin ne nje tenxhere dhe lijeni te ftohet pak.Ne nje tas rrihni duke perdoru mikser vezet se bashku me sheqerin dhe vaniljen deri sa te behen si shkume.Me pas perzijini me qumeshtin e vaket ne zjarr te ulet.Shperndajeni kete mase neper tasat qe hodhet kremin e karamelit si per pare dhe lijeni te ftohet ne frigorifer per disa ore.Perpara se ta servirni kthejini tasat mbrapsht ne menyre qe karameli te vije siper dhe zbukurojeni me thela qitroje.

Ju befte mire!
Informata rreth publikuesit
Agnesa
Prishtinë
044408309
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »