SHPALLJE
SHOP - Bleni Online
Blog
Kyçuni
Regjistrohuni
POSTO NJË SHPALLJE
Shirit Pule
Kategoria :
Postuar :
27 Mars '14
ID e produktit :
6565
0 Shpërndarje
Përshkrimi :
Perbersit:
-4 pjese gjoks pule pa kocka (reth 150 gram nje pjese)
-1/2 filxhan me thermija buke
-12 feta proshute te holla
-4 feta djathi zvicerian
-1 veze
-4 luge gjalpi te bute
-1/4 luge kripe
-2 luge piperi

Pergatitja

Paragrohni furren ne 175 grade celsius.
Perzieni gjalpin e bute me kripe dhe perziejin mire.
Vendosni nje cope gjoks pule ne tavoline dhe lyeni me me perzierjen e gjalpit dhe kripes dhe spekatini me piper.
Vendosni ne siper gjoksit te pules feten e proshutes te ndjekur me pas nga feta e djathit zvicerian.
Me pas filloni te rrotulloni gjoksin e pules qe te mbeshtjelle proshuten dhe proshute te mbeshtjelle djathin, qe te rrije e mbeshtjellur i ngulim disa stikadente(kruajtese dhembesh).
Pjesa e mbetur nga perzierja gjalp me kripe perziejin me veze dhe lyeni te gjithe pjesen e jashte te gjoksit te pules dhe e zhysim ne pjate me therime e bukes/
Vendoseni ne furre dhel erini ne temperature 175 grade per 25 minuta. Nese nuk eshte pjekur plotesisht per kaq kohe atehere mbeshtilleni me leter alumin dhe lerin te piqet ne temperature me te ulet. Me pas hiqeni nga furra dhe prejeni ne feta.

Ju befte mire
Informata rreth publikuesit
Agnesa
Prishtinë
044408309
Prishtinë [harta]
Abonohu tek ky publikues
Më shumë
© 2016 - Peshkuiarte.com Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.
Go Daddy Seal
RUANI PËR MË VONË
Abonohu
Shpallja tjetër »